Giresun 592 adet konut yapım projesini Çakır İnşaat üstlendi. TOKİ projelerinde Çakır İnşaat’ a güvendiğini birkez daha gösterdi.

TOKİ 592 Adet Konut, 2 Adet Ticaret Merkezi 1 Adet Camii İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işini
Çakır İnşaat’ a verdi. TOKİ projelerinde Çakır İnşaat’ a güvendiğini birkez daha gösterdi.

Giresun Konut proje detayları ;

Proje Adı : Konut Kompleksi – Giresun
İnşaat Süresi : Mayıs 2015 – Ocak 2017
Proje Kapsam: 592 Adet Konut, 2 Adet Ticaret Merkezi 1 Adet Camii İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi
İşveren
İşveren : TOKİ

 

Vali Karahan : “Burası Giresun’un Cazibe Merkezi Haline Gelecek”

Sayın Valimiz Hasan Karahan, yapımı devam eden 592 adet TOKİ konutlarında incelemelerde bulundu.
Vali Karahan, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 21 Nisan 2015 tarihinde ihale edilen, Çakır İnşaat İth. İhr. San. Ve Tic. Ltd. Şti taahhüdünde ve BCT Mimarlık Mühendislik Müşavirlik denetiminde yapımı devam eden “Giresun İli Merkez İlçesi Aksu ve Küçükköy Mahalleleri 1009/14 parsel ve 1001 Ada 146 Parselde 592 Adet Konut, 2’şer adet Ticaret merkezi ve Camii İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi” ile ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı.

Yüklenici ve Kontrollük firması yetkililerinin verdiği bilgilere göre proje dahilinde; 592 konut bulunmakta ve  konutların 306 adedi 3+1 şeklinde,  286 adedi ise  2+1 şeklinde iki farklı parselde inşaa edilmektedir.

Konutların yanı sıra proje dahilinde; 2 adet camii, 2 adet ticaret merkezi, 2 adet basketbol sahası, çocuk oyun alanları ve site sakinlerinin konforlu bir şekilde yaşamlarını sürdüreceği alanlar bulunuyor.

Bölgedeki konut, stadyum ve hastane projeleri tamamlandığında bölgenin Giresun’un cazibe merkezi haline geleceğini söyleyen Vali Karahan, firma yetkililerine inşaat imalatlarının ne aşamada olduğu ve konut teslimlerinin ne zaman yapılabileceğini sordu.

Firma yetkilileri; 1 Haziran 2015 tarihinde inşaatına başladıkları işin %88 seviyesinde olduğunu ve ay sonunda geçici kabul seviyesine getirmeyi  planladıklarını,  konut teslimlerinin Şubat 2017 tarihinde yapılabileceğini öngördüklerini ifade ettiler.

Vali Karahan’ın TOKİ inşaatındaki incelemeleri sırasında; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın ve İl Sağlık Müdürü Opr.Dr. Ahmet Bal ile birlikte TOKİ Uzmanı Gürkut Kırca,  İşin yüklenicisi olan Çakır İnşaat firma yetkilileri Murat Özer ve Arif Ozarlı ve BCT Mühendislik Müşavir firma yetkilisi Yusuf Oral’da hazır bulundu.